Zareklamuj SWOJĄ Pragę - warsztaty produkcji filmowej

Celem projektu jest zapoznanie uczestników z etapami tworzenia filmu poprzez aktywną formę warsztatu, w czasie których pod opieką i przewodnictwem organizatorów zrealizują własną produkcję. Uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez cały proces powstawania filmu, począwszy od konceptu komunikacyjnego, poprzez storyboard, wybór lokalizacji, aż po realizację zdjęć i montaż. Efektem finalnym będą autorskie filmy promujące Pragę. Chcemy zmienić oblicze tej dzielnicy, odstygmatyzować ją i pokazać taką, jak widzą ją twórcy – wyjątkową, magiczną, niezwykłą, a może jeszcze inną?

Warsztaty składają się z 4 etapów:
1. Spotkanie I – 29.05 – omówienie planu warsztatów, stworzenie koncepcji komunikacyjnej filmu i zarysu scenariusza, podział na 4-osobowe zespoły realizacyjne. Czas trwania: ok. 3 h

2. Spotkanie II – 5.06 – wybór lokalizacji zdjęciowych na podstawie materiałów przygotowanych przez uczestników, zapoznanie się ze sprzętem do realizacji filmu, podział ról w zespołach. Czas trwania: 4-6 h

3. Zdjęcia – 10-16.06 – realizacja filmu pod okiem asystenta. Czas trwania: 1 dzień zdjęciowy

4. Montaż – 17-30.06 – wybór setek i przebitek, nagranie offów, ułożenie ujęć na timeline’ie, dobór muzyki, ostateczny montaż, kolaudacja. Czas trwania: ok. 2 dni

Etap 1. i 2. odbywają się podanych wyżej terminach, w godzinach popołudniowych w Warszawskiej Szkole Reklamy wspólnie dla całej grupy. Poprowadzi je Artur Waczko, producent filmowy.

Etap 3. jest realizowany indywidualnie przez każdy zespół w terminie wspólnie wyznaczonym w ramach czasowych podanych powyżej, musi w nim brać udział cały zespół (4 osoby).

Etap 4. odbywa się w TV Południe w terminie wspólnie wyznaczonym w ramach czasowych podanych powyżej, musi w nim brać udział co najmniej 1 osoba z każdego zespołu.
 
Organizatorami przedsięwzięcia są Warszawska Szkoła Reklamy,  TV Południe oraz Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci. 

W zajęciach może wziąć udział 12 osób. 

Zapisy: drogą elektroniczą na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. prosze przysłać imię i nazwisko, datę urodzenia, numer telefonu, adres e-mail i krótką informację o sobie i swoich doświadczeniach filmowych. Wiek nie gra roli, szukamy zaangażowanych i zdeterminowanych, którzy chcą spróbować swoich sił i zdobyć doświadczenie filmowe. 

Warszaty będą obywały się w siedzibie WSR - ul. Szolc-Rogozińskiego 3, 02-777 Warszawa

Sponsorzy i Partnerzy

  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy

Kalendarium

 

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapraszamy do naszego Newslettera
PFFM na Facebook