Obrazek Tytuł: Piknik Rok produkcji: 2012  Nagroda: Wyróżnienie, nagroda Specjalna Warszawskiej Szkoły Reklamy Autor: Oliwia Siemieńczuk   Opis filmu: Czy zastanawialiście się kiedyś jak by to było spotkać się ze śmiercią twarzą w twarz? Autorka filmu zestawia ze sobą trzy, bardzo różne osoby i konfrontuje je z zagadkową postacią. Seria pytań ujawnia prawdę o życiu bohaterów: bisneswoman, która mimo sukcesów zawodowych jest niespełniona, filozof – dla którego żadna odpowiedź nie jest wystarczająca i narkomanka – zbuntowana i zagubiona. Dojrzała wypowiedź na temat życia, nietuzinkowy sposób opowiadania historii i trafność sądów. Autorka wykazuje niezwykłą wrażliwość i przy zastosowaniu prostych środków dotyka fundamentalnych zagadnień. Piękne, komponowane z wyczuciem zdjęcia. Film bezsprzecznie wart obejrzenia.     Recenzja:
czytaj więcej
Obrazek Tytuł: Kameleon Rok produkcji: 2011 Producent: Niezależni Polscy Naukowcy Nagroda: Wyróżnienie Autor: Michał Miodek   Opis filmu: Wszystko co chcielibyście wiedzieć o kameleonie, ale baliście się zapytać. O związkach łączących wytwórnie Metro-Goldwyn-Mayer  czy Ludwig van Beethoven z kameleonem i o tym jak długi język ma ten drapieżca. Zabawny i prześmiewczy obraz dostarcza wiele radości a lektor sprawdza się w opisywaniu świata dzikiej przyrody nie gorzej niż legendarna Krystyna Czubówna. Prostota dekoracji oraz enigmatyczne postaci (jak uśmiechnięta pomarańcza) rozbawią niejednego widza. Ogromna ilość ciekawostek i anegdot sprawia, że film ogląda się z prawdziwą przyjemnością i permanentnym zadziwieniem a wszystkiemu towarzyszy zgrabna kompozycja muzyczna.     Recenzja:
czytaj więcej
Obrazek Tytuł: Poeci Prawdy Rok produkcji: 2011 Producent: REConesans Nagroda: Wyróżnienie Autorzy: Wojtek Bobik - operator, reżyser; Bartosz Wrembel - reżyser; Łukasz Boczkowski; Ola Hojczyk   Opis filmu: Te same pytania, różne odpowiedzi. Szukając ich, warto słuchać innych. By lepiej rozumieć o co chodzi nam samym.     Recenzja:
czytaj więcej
PFFM na Facebook