Przedstawiamy zwycięskie filmy z poprzednich edycji



IX Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych (2016)

Jury Festiwalowe:
- Kinga Dębska, reżyser i scenarzysta
- Mikołaj Roznerski, aktor
- Paweł Domagała, aktor
- Dorota Roman, wydawca w TVP2
- Artur Waczko, producent filmowy, scenarzysta, dziennikarz, społecznik
- Anna Tatarska, dziennikarka
- Andrzej Rossa, dziennikarz, tłumacz

Laureaci:

Złota Praska Klisza: "Cisza" 
Srebrna Praska Klisza: "Takie przeżycie miałam"
Brązowa Praska Klisza: "Dobry człowiek"

Nagroda Publiczności: „Kłopoty z pianą”
Nagroda Internautów: "Za późno"
Wyróżnienienia: "Kłopoty z pianą", "Prosta rzecz", "Dzień w którym"

Nagrody specjalne:
Nagroda specjalna Magazynu Eekspresu Reporterów: 
"Szukaj siebie" (film nie został zakwalifikowany do finału)

Nagroda za najlepsze zdjęcia im. Agatki Modrzejewskiej: "Koń"


VIII Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych (rok 2015)

Jury Festiwalowe:
- Alan Andersz, aktor
- Rafał Zawierucha, aktor
- Wojciech Solorz, aktor
- Artur Cichmiński, dziennikarz
- Piotr Szygalski, krytyk filmowy
- Dorota Roman, wydawca MER
- Artur Waczko, dyrektor WSR

Laureaci:
Złota Praska Klisza: "W sumie moglibyśmy nakręcić jakiś film" 
Srebrna Praska Klisza: "Paczka balonów"
Brązowa Praska Klisza: "Pinokio i Szewcy"

Nagroda Publiczności: „W sumie moglibyśmy nakręcić jakiś film”
Nagroda Internautów: „ Dzieci Nowego Świata”
Wyróżnienienia: "Heniu Migacz" i "Łowca autografów"

Nagrody specjalne:
Nagroda specjalna Magazynu Eekspresu Reporterów: 
"Brukowana Filharmonia" (film nie został zakwalifikowany do finału) 
oraz wyróżnienie dla: "Pinokio i Szewcy"
Warszawskiej Szkoły Reklamy: „Czerwona"


VII Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych (rok 2014)


Jury Festiwalowe:
- Wojciech Smarzowski, reżyser
- Czesław Mozil, muzyk
- Dorota Roman, wydawca MER
- Artur Waczko, dyrektor WSR
- Piotr Piwocki, wykładowca ASP w Warszawie

Laureaci:
W kategorii Dokument/ Reportaż:
Złota Praska Klisza: "Maszer"
Srebrna Praska Klisza: "Pan Sowa"
Brązowa Praska Klisza: "Wena, czyli ludzie"

W kategorii Wideoklip i Animacja:
Złota Praska Klisza: „Krawiec”
Srebrna Praska Klisza: „Journey”
Brązowa Praska Klisza: „Na ścięcie damy dworu”

Nagroda Publiczności: „Pan Sowa”
Nagroda Internautów: „ Maszer”
Wyróżnienie za rewelacyjne zdjęcia do filmów przyrodniczych: ¬ Tadeusz Baraniecki

Nagrody specjalne:
Magazynu Ekspersu Reporterów: „Motylkowy Szpital”
Warszawskiej Szkoły Reklamy: „Strachy”



VI Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych (rok 2013)

Jury Festiwalowe:
- Leszek Dawid, reżyser
- Józef Gębski, reżyser
- Eryk Lubos, aktor
- Barbara Paciorkowska, autorka filmów dokumentalnych i reportaży, redaktor naczelna MER
- Artur Waczko, Dyrektor WSR
- Tomasz Kaliński, dyrektor DK Praga

Laureaci:
Złota Praska Klisza: „Jurek”
Srebrna Praska Klisza: „Kobyłka i papieros”
Brązowa Praska Klisza: „Konie pana Kazimierza”
Wyróżnienie: „Trzy miłości w różnym wieku” i „Kolorowe piórka”
Nagroda Publiczności: „Trzy miłości w różnym wieku”

Nagrody specjalne:
Magazynu Ekspres Reporterów - Jurek (wyróżniono także Wiadomość do JP II)
Warszawskiej Szkoły Reklamy - Konie pana Kazimierza, Tak tu jest, Trzy miłości
Wydawnictwa Marzec - Streety dancing, Konie pana Kazimierza, Kolorowe piórka



V Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych (rok 2012)

Jury Festiwalowe:
- Robert Stando, reżyser
- Kasia Nosowska, piosenkarka
- Ewa Bukowska, aktorka
- Marek Bukowski, aktor
- Małgorzata Lewińska, aktorka
- Kamil Dąbrowa, dziennikarz, dyrektor Programu I Polskiego Radia
- Michał Olszański, dziennikarz, pedagog

Laureaci:
Złota Praska Klisza: „Moja babcia Kleopatra”
Srebrna Praska Klisza: „eksMisja”
Brązowa Klisza: „Kilka słów o czasie”
Wyróżnienia: „Kameleon, Piknik” i „Poeci Prawdy”
Nagroda Publiczności: „eksmisja”
Nagrody specjalne:
Warszawskiej Szkoły Reklamy: „Piknik”
Magazynu Ekspres Reporterów: „eksmisja”



IV Festiwal Filmów Młodzieżowych (rok 2011)

Jury Festiwalowe:
- Urszula Grabowska, aktorka
- Marcin Kwaśny , aktor
- Ewa Konstanciak, aktorka
- Andrzej Kopiczyński, aktor

Laureaci:
Grand Prix: „To by było coś pięknego”
W kategorii Film Fabularny:
Złota Praska Klisza: „Gwiazdy świecą nadzieją”
Srebrna Praska Klisza: „Świnka”
Brązowa Praska Klisza: „Dylematy”

W kategorii Film Dokumentalny:
Złota Praska Klisza: „Paragraf na bierność i „Przekraczaj siebie”
Srebrna Praska Klisza: „Idę”
Brązowa Praska Klisza: „Komar”
Nagroda specjalna WSR: „Przekraczając siebie”
Nagroda Publiczności: „Fizyka Różowego Królika”



III Festiwal Filmów Młodzieżowych (rok 2010)

Jury Festiwalowe:
- Marek Piwowsk, reżyser
- Karol Wasilka, reżyser
- Bogusław Linda, aktor
- Marcin Dorociński, aktor
- Sylwia Juszczak, aktorka

Laureaci:
Złota Praska Klisza: „Boisko”
Srebrna Praska Klisza: „Moje marzenia”
Brązowa Praska Klisza: „Pasztet”
Nagroda Burmistrza Pragi Północ: „Moje marzenia”
Wyróżnienie:
Za temat: „Deaf Life”
Za zdjęcia: „Normalnie o tej porze”
Nagroda Publiczności: „Haluniada”



II Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych (rok 2009)

Jury Festiwalowe:
- Andrzej Kołodyński, krytyk filmowy
- Jerzy Zelnik, aktor
- Marcin Kwaśny, aktor

Laureaci:
Złota Praska Klisza: „Praska Liga Kobiet”
Srebrna Praska Klisza: „Zatrute serce”
Brązowa Praska Klisza: „Shawashawa”
Wyróżnienia: „Myśli” i „Ławka”
Nagroda Publiczności: „Praska Liga Kobiet”



I Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych (rok 2008)

Jury Festiwalowe:
- Tadeusz Sobolewski, krytyk filmowy
- Krzysztof Majchrzak, aktor
- Paweł Sala, reżyser, scenarzysta
- Wojciech Starostecki, reżyser, aktor, pedagog

Laureaci:
W kategorii Film dokumentalny:
Złota Praska Klisza: „Wileńska 43”
Srebrna Praska Klisza: „Brzeska” i „To trzeba przeżyć”
Wyróżnienie: „Dozorczyni”
Nagroda publiczności: „Ucieczka życia”

Nie przyznano nagród w kategorii film fabularny.

Sponsorzy i Partnerzy

  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy

Kalendarium

 

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapraszamy do naszego Newslettera
PFFM na Facebook