Skład jury XII edycji Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych:Artur WaczkoArtur Waczko

Producent filmowy, scenarzysta, dziennikarz i społecznik. Założyciel Warszawskiej Szkoły Reklamy, Grupy Produkcji Reklamowej “THE Studio”, Agencji Artystycznej “Witraże” i domu produkcyjnego SlowArt. Od 1992 roku specjalista z zakresu komunikacji marketingowej. Prelegent kongresów poświęconych reklamie i public relations: Crackfilm, ECU Marketing. Autor licznych artykułów w prasie branżowej. W 2002r. redaktor naczelny miesięcznika Tele@top poświęconego marketingowi w mediach elektronicznych. Wykładowca między innymi Warszawskiej Szkoły Reklamy i Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Prowadził działania marketingowe dla takich firm jak: Colgate, Palmolive, Kruger Polska, Pack Plast, BMG, LDS, Legion, Rząd Polski, Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy (IAA), ITI.

Gajowyprof. dr hab. Jarosław Gajewski -
jest absolwentem Wydziału Aktorskiego warszawskiej PWST im. Aleksandra Zelwerowicza. Pracował w zespołach artystycznych warszawskich teatrów – Polskiego (1984 – 1987), gdzie miał miejsce jego debiut zawodowy, Dramatycznego (1987 – 2003) i Narodowego (2003 - 2010 oraz obecnie). Jest wykładowcą Akademii Teatralnej (1988 – asystent, 1995 – adiunkt, 2003 – profesor nadzwyczajny, 2012 – profesor zwyczajny) oraz jej wieloletnim prorektorem (1993 – 1999 i 2002 – 2008). Od chwili otwarcia w roku 1999 do roku 2008 kierował Teatrem Collegium Nobilium – zespołem scen Akademii Teatralnej. Należy do ścisłego grona twórców Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych w Warszawie i realizatorów jego pierwszych czterech edycji (2002, 2003, 2005, 2007). W roku 1990 był stypendystą British Council. Jest m.in. trzykrotnym laureatem Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu (1990, 1998, 2005), laureatem festiwali teatrów jednego
aktora w Toruniu (1986, 1989) i Wrocławiu (1986, 1989), laureatem Nagrody British Council na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku (1997), Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne i pedagogiczne (2001).
Otrzymał odznakę honorową dla Zasłużonego Działacza Kultury (1996), Złoty Krzyż Zasługi (2002) oraz Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2011). W 2013 r. otrzymał Nagrodę Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii Najlepszy aktor za film "Nocna Wizyta" w reżyserii Piotra Chrzana. Od 1 września do 31 grudnia 2010 r. pełnił obowiązki Dyrektora Teatru Polskiego. Od stycznia 2011 do kwietnia 2016 r. był Zastępcą Dyrektora Naczelnego - Dyrektorem Artystycznym.  Obecnie w zespole Teatru Narodowego.


KraskoJan Aleksandrowicz-Krasko -
pochodzi z aktorsko-reżyserskiej rodziny. Jest synem reżyserki dubbingu Miriam Aleksandrowicz i aktora rosyjskiego, Andrieja Krasko, oraz wnukiem reżyserki dubbingu Zofii Dybowskiej-Aleksandrowicz, reżysera teatralnego Tadeusza Aleksandrowicza i aktora rosyjskiego Iwana Iwanowicza Krasko.
Pracę rozpoczął w wieku 7 lat od dubbingu pod czujnym okiem swojej babci. Dzieciństwo spędził w teatrach, w których pracowała jego Mama.
Kariera telewizyjna przyszła w 1997 roku wraz z rolą Kapsla w "Klasie na obcasach". Od tamtego czasu regularnie pojawia się w polskich serialach. Dzięki temu, że biegle włada językiem rosyjskim, grywa także w produkcjach naszych wschodnich sąsiadów.
W roku 2007 ukończył z wyróżnieniem Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie, w której poza teatrem klasycznym nauczył się pracy metodą dramy.
W 2009 roku, po debiucie w głównej roli, otrzymał nagrodę Złotego Jantara za "Najlepszy Debiut Aktorski - Rolę Męską" za rolę Marcina w filmie "Ego" na festiwalu "Młodzi i Film".
Od 2010 roku jest członkiem grupy AB OVO Teatr Improv, zajmującej się improwizacją teatralną.
Od 2013 prowadzi warsztaty z improwizacji zarówno dla zespołów jak i aktorów, amatorów czy dzieci, propagując tę jeszcze niewiele znaną w Polsce, a od dawna bardzo docenianą na całym świecie technikę.


Elżbieta KopocińskaElżbieta Kopocińska -
polska aktorka głosowa i reżyser dubbingu. Bardzo sporadycznie występuje przed kamerą. Reżyserowała dubbing takich filmów jak Pajęczyna Charlotty, Most do Terabithii, Film o pszczołach, Kung Fu Panda, Jak wytresować smoka czy Jak ukraść księżyc. Jej głos mogliśmy za to usłyszeć w Wiedźminie, High School Musical czy Gdzie jest Nemo? Prywatnie jest mamą dwóch synów.
Podczas poprzednich festiwali w jury konkursu zasiadali: 


- Magdalena Felis, krytyk filmowy
- Olga Czyżykiewicz, reżyserka wideoklipów
- Artur Pontek, aktor
- Kinga Dębska, reżyser i scenarzysta

- Mikołaj Roznerski, aktor
- Paweł Domagała, aktor
- Dorota Roman, wydawca w TVP2
- Artur Waczko, producent filmowy, scenarzysta, dziennikarz, społecznik
- Anna Tatarska, dziennikarka
- Andrzej Rossa, dziennikarz, tłumacz
- Alan Andersz, aktor

- Rafał Zawierucha, aktor
- Wojciech Solorz, aktor
- Artur Cichmiński, dziennikarz
- Piotr Szygalski, krytyk filmowy
- Dorota Roman, wydawca MER
- Wojciech Smarzowski, reżyser
- Czesław Mozil, muzyk
- Piotr Piwocki, wykładowca ASP w Warszawie
- Leszek Dawid, reżyser
- Józef Gębski, reżyser
- Eryk Lubos, aktor
- Barbara Paciorkowska, autorka filmów dokumentalnych i reportaży, redaktor naczelna MER
- Tomasz Kaliński, dyrektor DK Praga
- Robert Stando, reżyser
- Kasia Nosowska, piosenkarka
- Ewa Bukowska, aktorka
- Marek Bukowski, aktor
- Małgorzata Lewińska, aktorka
- Kamil Dąbrowa, dziennikarz, dyrektor Programu I Polskiego Radia
- Michał Olszański, dziennikarz, pedagog
- Urszula Grabowska, aktorka 
- Marcin Kwaśny , aktor 
- Ewa Konstanciak, aktorka
- Andrzej Kopiczyński, aktor
- Marek Piwowski, reżyser
- Karol Wasilka, reżyser 
- Bogusław Linda, aktor 
- Marcin Dorociński, aktor
- Sylwia Juszczak, aktorka
- Andrzej Kołodyński, krytyk filmowy
- Jerzy Zelnik, aktor
- Tadeusz Sobolewski, krytyk filmowy
- Krzysztof Majchrzak, aktor
- Paweł Sala, reżyser, scenarzysta
- Wojciech Starostecki, reżyser, aktor, pedagog
- Michał Góral, operator filmowy
- Magdalena Smalara, aktorka
- Xawery Żuławski, reżyser
- Artur Zaborski, krytyk filmowy
- Edyta Herbuś, tancerka, aktorka

Sponsorzy i Partnerzy

 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy

Kalendarium

 

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapraszamy do naszego Newslettera
PFFM na Facebook